Sürdürülebilir Çevre ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi -

Topluma Hizmet Koordinatörlüğü ve Teknopark A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

gelişim üniversitesi
  1.   Sürdürülebilir Çevre ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi
  2. Haberler


Topluma Hizmet Koordinatörlüğü ve Teknopark A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı


İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Teknopark İstanbul A.Ş. arasında imzalanacak işbirliğinin temellerinin atıldığı toplantıda AB Projeleri ve Sivil Toplumda Teknolojik Sürdürülebilirlik üzerine konuşuldu.


Cube IncubationCube Incubation Fotoğrafİstanbul Gelişim Üniversitesi Topluma Hizmet Koordinatörlüğü, Topluma Hizmet Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Güzin SELÇUK öncülüğünde Teknopark İstanbul A.Ş. Ar-Ge Hizmetleri Müdürü Sayın Latif ULU ve TTO Kıdemli Uzmanı Sayın Kenan AYDIN ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirildi. 
 
Cube Incubation

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation; Türkiye’nin ilk ve tek derin teknoloji odaklı kuluçka merkezi olarak kurulmuştur. İnovatif ve derin teknoloji tabanlı iş fikirlerine sahip girişimcilerin, yatırımcıların ve diğer paydaşların ortak hedeflerde buluştuğu bir ekosisteme ev sahipliği yapmaktadır.

2014 yılından beri faaliyette olan Cube Incubation alanlarında yenilikleri dünya tarafından takip edilen ve yatırım alan startup’lara ev sahipliği yapmayı başardı. Teknopark İstanbul’un tematik alanları kapsamında derin teknoloji içeren girişimlere ev sahipliği yaparken “Derin Teknoloji Girişimler İçin Kuluçka Merkezi” mottosuyla girişimcilere uluslararası standartlarda fırsatlar sağlayarak önlerini açan ve girişimcilerin karşılaştıkları birçok zorluğu aşmaları için aşamalarına, dikeylerine ve uluslararasılaştırma kapsamına göre çeşitli kuluçka ve hızlandırma programları sunmaktadır.

Bölgenin en önemli kuluçka merkezlerinden biri olan Cube Incubation, girişimcilik ekosisteminde sinerjiyi artırmak, girişimcilere uluslararası düzeyde alt yapı imkanını sunmak ve Türkiye’de derin teknoloji girişimciliğinin gelişmesine katkı sunmak amacıyla girişimlere; 7/24 Açık Modern Çalışma Alanları, Eğitim ve Etkinlikler, Mentorluk, Danışmanlıklar ve Teknik Danışmanlık, Girişim Analizi ve Teknik Analizler, Ulusal ve Uluslararası Yatırımcı ve Firma Görüşmeleri, Montaj Atölyesi, Karanlık Oda, Laboratuvar ve Temiz Odalar, Siber Güvenlik Laboratuvarı, Sunucu Odası, Showroom Alanı Kullanımı, Kütüphane Kullanımı, Teknopark Vergi ve Avantajları gibi birçok imkan ve destek sunmaktadır.
 
Cube Incubation hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Haberler