Sürdürülebilir Çevre ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi -

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği "Vatandaşlar için zehirsiz kentlere doğru uygulamalar rehberi"ni yayımladı

gelişim üniversitesi
  1.   Sürdürülebilir Çevre ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi
  2. Haberler


Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği "Vatandaşlar için zehirsiz kentlere doğru uygulamalar rehberi"ni yayımladı


Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Zehirsiz Kentlere Doğru projesi kapsamında “Vatandaşlar İçin Zehirsiz Kentlere Doğru Uygulamalar Rehberi”ni yayımladı.


İtalya’da, ABD’de yapılan çeşitli çalışma ve incelemeler ve İklim Değişikliği ve Su Yönetimi Sempozyumu’nda sunulan Türkiye’de su kalitesine dair rapora göre sularımızda birçok zehirli ve hormonal sistemi bozucu kimyasal bulunuyor. Bu kimyasalların çoğu ise pestisitlerden oluşuyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Avrupa Pestisit Eylem Ağı (PAN Europe) ortaklığında, Biyosidal İş ve Çevre Sağlığı Derneği (BİYOSİDER) danışmanlığında ve Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliği ile yürüttüğü Zehirsiz Kentlere Doğru projesi ile, Türkiye’de pestisit ve biyosidal ürünlerin kullanımına dikkat çekerek belediyelerle birlikte halk ve çevre sağlığının korunmasına katkı sunuyor.

Rehber ile birlikte vatandaşlar Zehirsiz Kentler Kampanyasına, belediyelerden pestisitler ve biyosidal ürünler yerine zehirsiz alternatifleri kullanımına destek olmaya davet ediliyor.

“Vatandaşlar İçin Zehirsiz Kentlere Doğru Uygulamalar Rehberi”ne buradan ulaşabilirsiniz.

Vatandaşlar İçin Zehirsiz Kentlere Doğru Uygulamalar Rehberi’ne zehirsizkentler.org web sitesinden çevrimiçi ve ücretsiz olarak ulaşılabiliyor.


Haberler